Okul Hakkında:

1875 yılında kurulan The Leys School, Cambridge’teki en prestijli özel okullardan bir tanesidir. Şehrin merkezinde bulunan okul, Fitzwilliam Müzesine ve birçok Cambridge Üniversitesi kampüsüne yakın bir konumdadır. Okıul kampüsü, dünyanın en ünlü öğrenci şehirlerinin başında gelen Cambridge şehir merkezine sadece 10 dakika yürüyüş mesafesindedir.

Konaklama Hakkında:

Kampüste yer alan yurtlarda tek kişilik, iki kişilik ve 6-8 yatak kapasiteli paylaşımlı odalar mevcuttur. Kız ve erkek öğrencilerin yurt binaları birbirinden ayrıdır. Günde 3 öğün yemek programa dahildir. .

Kampüs Olanakları Hakkında:

Futbol, basketbol, voleybol, tenis kortları, squash kortu, yüzme havuzu, fitness salonu, tiyatro, bilgisayar odası , internet erişimi

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

2 haftalık dönemlerde 3 tam  günlük gezi düzenlecektir. Bu gezilere örnek olarak, Cambridge şehir gezisi, müze gezileri, Londraya tam günlük gezi, Norwich, East Anglia Üniversite kampüsü ziyareti verilebilir.

Yaş Aralığı: 14-17

Program Başlama Tarihleri:  5-19 Temmuz, 2 Ağustos 2017 ( kampüse varış Çarşamba ayrılışlar ise Salı günüdür) programa 2,4 veya 6 hafta katılmak mümkündür. Explorer Programına ise Haziran , Temmuz ve Ağustos ayları boyunca katılmak mümkündür.

Program Hakkında:

Bu merkezde 2 program sunulmaktadır.

  1. English Explorer programı : Bu programda öğrenciler haftada 30 saat Genel İngilizce programı veya haftada 18 saat İngilizce eğitimi ile beraber seçmeli derslerin alınacağı programlardan birine katılabilirler. Explorer programına beginner seviyesi itibariyle her seviyede öğrenci katılabilir.
  2. Young Cambridge Scholars programı: Bu program özellikle İngiltere’de üniversite okumak isteyen öğrenciler için idealdir. yoğun Akademik İngilizce programı sunulmaktadır. 2 haftada öğrenciler 54 saat Akademik İngilizce eğitimi alacaklardır. Katılım için minimum B1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Seviye belirlemek için öğrenciler kayıt sırasında online bir seviye tespit sınavına tabi tutulacaktır.

Program Ücreti:

English Explorer Pogramı: 2 hafta 2.595 £

Young Cambridge Scholars Programı: 2 hafta 3.595 £

 

Fiyata dahil olmayanlar:

Uçak bileti

Vize Ücreti

Cep Harçlığı