Okul Hakkında:

Wellington College , bir kraliyet kasabası olan Berkshire , Crowthorne kasabasında bulunmaktadır. Aynı zamanda kraliçenin evi Windsor Kalesine de yakındır. İngiltere’nin en önemli özel okullarından biri olan kolej , 1859’ta Wellington Dükü anısına Kraliçe Viktorya tarafından yaptırılmıştır. Okulun etkileyici binaları, Fransız tarzı mimarisi, 400 dönümlük yemyeşil arazisi öğrencileri büyülemektedir. Londra’ya 55 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Konaklama Hakkında:

Kampüste yer alan yurtlarda tek kişilik, iki kişilik ve 3-6 yatak kapasiteli paylaşımlı odalar mevcuttur. Kız ve erkek öğrencilerin yurt binaları birbirinden ayrıdır. Günde 3 öğün yemek programa dahildir.

Kampüs Olanakları Hakkında:

Futbol, basketbol, voleybol, birçok outdoor spor sahası, tenis kortu, yüzme havuzu, fitness center, tırmanma duvarı, golf sahası, bilgisayar odası, internet erişimi  

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

2 haftalık dönemlerde 3 tam  günlük gezi düzenlecektir. Gezilere örnek, Londra, Cambridge, Oxford, Stafford-upon-Avon,

Yaş Aralığı: 12-17

Program Başlama Tarihleri:  5 Temmuz – 15 Ağustos 2017 arası (Varışlar Çarşamba, ayrılışlar Salı günü olacaktır )

Program Hakkında:

Bu merkezde 2 program sunulmaktadır.

  1. English Explorer programı (12-17 yaş)  : Bu programda öğrenciler haftada 30 saat Genel İngilizce programı veya haftada 18 saat İngilizce eğitimi ile beraber seçmeli derslerin alınacağı programlardan birine katılabilirler. Explorer programına beginner seviyesi itibariyle her seviyede öğrenci katılabilir.
  2. Young Business Leaders (14-17 yaş) : katılım için minimum B1 seviyesinde İngilizce yeterliliğe sahip olunması gereken program 3 haftalık dönemde 75 saatlik iş İngilizcesi ve 42 saatlik proje/sunum gibi çalışmaları içermektedir. Program dahilinde aynı zamanda Mercedes Benz, Bank of England Museum gibi yerlere de ziyaretler gerçekleşecektir.

Program Ücreti:

English Explorer ve Explorer Junior Pogramı: 2 hafta 2.595 £

Young Business Leaders Programı: 4.290 £

Fiyata dahil olmayanlar:

Uçak bileti

Vize Ücreti

Cep Harçlığı