Okul Hakkında:

Oxford, güzel üniversite binaları ve çarpıcı mimarisi ile tarihi bir Üniversite Kentidir. Program, Oxford Brookes Üniversitesi'nin Headington kampüsünde yer almaktadır. Geniş açık alana sahip kampüs Oxford şehir merkezinden sadece kısa bir mesafededir.

Dersler deneyimli İngiliz öğretmenleri tarafından verilir, dersler programa göre sabah veya öğleden sonra yapılır. Sınıf mevcudu en fazla 15’dir.

Konaklama Hakkında:

Kampüs içinde bulunan yurtlarda 5 veya 6 öğrencinin bir arada olduğu dairelerde kalınır. Her öğrencinin kendi odası vardır. Her binada ortak mutfak alanı da mevcuttur.  Çarşaflar haftada bir değiştirilir. Çamaşırhane imkanı bulunur.

Yemekler okulun yemekhanesinde yenilir. Self servistir.

Kampüs Olanakları Hakkında:

Spor salonu, modern bir yemek salonu, tiyatrosu ve çeşitli dükkanlar da dahil olmak üzere harika bir kampüstür.  Wifi bulunmaktadır.

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

Cumartesi ve Pazar günleri tam günlük geziler (Londra, Stratford-upon-Avon, Warwick Castle) düzenlenir.

Hafta içinde de yakın bölgelere çeşitli geziler (Oxford Colleges, Bourton on the Water, the Cotswolds) düzenlenir.

Gündüz aktiviteleri, İngilizce derslerinden önce veya sonra gerçekleşecektir. Futbol, basketbol ve badminton gibi çeşitli sporların yanı sıra sanat ve el sanatları, atölye çalışmaları, performans, açık hava oyunları, hazine avı ve çok daha fazlası gibi eğlenceli etkinlikler de dahil olmak üzere çok çeşitli aktiviteler vardır. Akşamları yetenek ve moda şovları, diskolar, oyunlar ve uluslararası yemek akşamları gibi çok çeşitli aktivitenin tadını çıkarabilirsiniz.

Yaş Aralığı: 12-17

Program Tarihleri ve Süresi: 25 HAZİRAN – 13 AĞUSTOS 2017

Program Hakkında: Haftada 20 ders genel İngilizce eğitimleri verilir.

Program Ücreti:

2 Hafta: 1.746 GBP

3 hafta : 2.470 GBP

4 Hafta: 3.192 GBP