Okul Hakkında:

1885 yılında kurulmuş olan Roedean Academy, İngiltere'nin en prestijli yatılı okullarından biridir. Güney sahilinde bulunan kampüs İngiliz Kanalı'nın muhteşem manzarasına sahiptir. Okul Brighton’a kısa bir mesafededir. Londra’ya ise 1 saatlik uzaklıktadır.

Maksimum sınıf mevcudu 12’dir ve 5 öğrenci başına bir görevli bulunmaktadır.

Konaklama Hakkında:

Yakın zamanda yenilenmiş iki yurt bulunur. Odalar çoğunlukla tek veya çift kişiliktir. Birkaç tane çok yataklı oda bulunur. Her binada öğrencilerle ilişki kuran, onları her gün uyandıran, iyi yemek yediğinden emin olan, mutlu ve katılımcı olan bir görevli vardır.

Yemekler okulun büyük yemekhanesinde yenilir. Sağlıklı, İngiliz usulü yiyecekler ve dünya yemekleri bulunmaktadır. Ayrıca günde iki kez ek atıştırmalıklar ve içecekler mevcuttur. Tam gün gezilerde öğlen yemekleri paket olarak verilir.

Kampüs Olanakları Hakkında:

40 dönümlük spor ve aktivite alanında birkaç tenis kortu, büyük bir kapalı spor salonu ve denize bakan kapalı yüzme havuzu da dahil olmak üzere mükemmel olanaklar sunmaktadır. Bu güzel okul ayrıca sanat ve dans stüdyolarına, konforlu bir yurda ve modern bir yemek salonuna sahiptir.

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

Haftada 2 tam gün gezi  (Brighton, Londra, Cambridge) düzenlenir. Hafta içi bir yarım gün de yakın bölgelere gezi yapılır.

Akşam etkinliklerinde yetenek gösterileri ve kabare ve daha pek çok etkinlik ile öğrencilerin yaratıcılıklarını, quizler ve oyunlar ile ekip çalışması ve problem çözme becerilerini kullanmaları hedeflenir.  Öğrenciler ayrıca, kapalı spor tesisleri veya yüzme havuzunu kullanmayı da seçebilirler.

Okul öğrencilerin ilgi alanlarına göre aktivite programı sunmaktadır. Aşağıdakilerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Multi Activities: Aktivite ekibi farklı bir hafta sağlamak için her gün farklı spor ve aktivite kombinasyonlarını organize etmektedir. Öğrenciler, tenis, futbol, yüzme, hokey, drama ve hazine avı ile takım oyunları gibi etkinliklere katılarak 4 gün boyunca günde 2 saat geçirecekler.

Sailing: Bu program öğrencilere, Royal Yachting Association tarafından akredite edilmiş, nitelikli ve deneyimli eğitmenlerden yararlanma olanağı sunar. Öğrenciler, İngiliz Kanalı’nda ve Hove Lagünü'ndeki sularda eğitim alırlar. Temel deniz becerilerini öğrenecek ve çeşitli teknelerde yelken açacaklardır. Öğrencilere, seviyelerine bağlı olarak RYA level1 veya daha üst seviye sertifikası verilir. Yelken dersleri haftada 4 gün, ikişer saat olarak gerçekleştirilecektir. 

Arts & Design: Öğrenciler çeşitli sanat teknikleri (çizim, illüstrasyon, eskiz, boyama, heykel, seramik gibi) konusunda eğitim alacaklar ve sonuçları her hafta sonunda Academy Art Sergisinde okulun geri kalanına sergilenecektir. Kurs okuldaki sanat stüdyosunda gerçekleşecektir. Kullanılacak olan materyaller okul tarafından verilecektir. Saha gezileri, sanat müzesi ya da sergi ziyaretleri yapılacaktır.  Tüm eğitmenler uzman sanat öğretmenleridir. Sanat dersleri haftada 4 gün, ikişer saat olarak gerçekleştirilecektir. 

Dance: Modern dans, Modern caz, Sokak dansı, Koreografi olmak üzere çeşitli bir program sunulmaktadır. Diğer öğrencilere her hafta Akademy Showcase’de öğrendiklerini sergileyeceklerdir. Öğretmenler profesyonel olarak çeşitli seviyelerde dans öğretmek için niteliklidir. Öğrencilere başarılarına göre sertifika verilecektir. Dans dersleri haftada 4 gün, ikişer saat olarak gerçekleştirilecektir. 

Golf: Eğitim profesyonel bir golf kulübünde yapılır. Dersleri PGA koçları ve üst düzey oyuncular verir. Sürüş ve vuruş tekniğiyle, atıcılık ve salınımla ilgili dersler verilir. Programda uygulanacak konular; Putting green, Chipping green, Fairway bunker ve Driving range. Golf dersleri haftada 4 gün, ikişer saat olarak gerçekleştirilecektir. 

Horse Riding: Her öğrenci, binicilik merkezindeki ilk gününde yetenek sınavına alınacaktır. Profesyonel eğitmenler öğrencilerin yeteneklerine göre uyarlanmış bir program hazırlayacak ve haftaya göre bir at veya midilli seçecektir. Programda atlama, at terbiyesi, at binme gibi dersler verilir. Ahır yönetimi de programın bir parçası olacaktır. Binicilik dersleri haftada 4 gün, ikişer saat olarak gerçekleştirilecektir. 

Intensive English: Programda normal derslere ek haftada 8 saat daha İngilizce dersi verilir. Öğrencilerin İngilizce'yi mümkün olduğunca kullanabilmeleri, ilgi çekici ve dinamik bir sınıf sağlamak için sınıflarda teknoloji ve interaktif beyaz tahtaların kullanımını en üst düzeye çıkartılır. Dil becerileri ve proje çalışması üzerinde odaklanılır.

Summer Academic Study: Bu program haftada 23 saat matematik, fen, sanat ve beşeri bilimler gibi çeşitli konularda ders vermektedir. İngiltere’de okumak veya daha fazla çalışmak isteyen öğrenciler için idealdir. Bu programa kayıt yaptıran öğrencilerin, orta seviyede İngilizce bildiklerini doğrulamak için internet üzerinden düzey testi yapmaları istenecektir. (İngilizce dersi verilmez.)

 

Yaş Aralığı: 10-17

Program Tarihleri ve Süresi:  02 TEMMUZ – 13 AĞUSTOS 2017

Program Hakkında: Haftada 15 saat genel İngilizce eğitimi verilir.

Program Ücreti:

2 Hafta: 2.450 GBP

3 Hafta: 3.675 GBP

4 Hafta: 4.900 GBP