Okul Hakkında:

1707'de kurulan Warminster Academy, İngiltere'nin güney batısında modern öğrenim ve spor tesisleri bulunan önde gelen yatılı okullardan biridir. Warminster; Bath, Salisbury ve Stonehenge'e yakın bir konumdadır.

Maksimum sınıf mevcudu 12’dir ve 5 öğrenci başına bir görevli bulunmaktadır.

Konaklama Hakkında:

Çoğunlukla iki, üç ve dört kişilik odalardan oluşan 6 farklı yurt bulunur. Her binada öğrencilerle ilişki kuran, onları her gün uyandıran, iyi yemek yediğinden emin olan, mutlu ve katılımcı olan bir görevli vardır.

Yemekler okulun büyük yemekhanesinde yenilir. Sağlıklı, İngiliz usulü yiyecekler ve dünya yemekleri bulunmaktadır. Ayrıca günde iki kez ek atıştırmalıklar ve içecekler mevcuttur. Tam gün gezilerde öğlen yemekleri paket olarak verilir.

Kampüs Olanakları Hakkında:

50 dönümlük arazide yer alan okulda, modern derslikler, büyük spor salonu, squash kortları, astro-çim ve sert yüzeyli tenis kortları, açık ısıtmalı yüzme havuzu, sanat odası ve çeşitli spor sahaları bulunur.

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

Haftada 2 tam gün gezi  (Salisbury, Bath, Stonehenge) düzenlenir. Hafta içi bir yarım gün de yakın bölgelere gezi yapılır.

Akşam etkinliklerinde yetenek gösterileri ve kabare ve daha pek çok etkinlik ile öğrencilerin yaratıcılıklarını, quizler ve oyunlar ile ekip çalışması ve problem çözme becerilerini kullanmaları hedeflenir.  Öğrenciler ayrıca, kapalı spor tesisleri veya yüzme havuzunu kullanmayı da seçebilirler.

Okul derslerden sonra öğrencilerin ilgi alanlarına göre aktivite programı sunmaktadır. Aşağıdakilerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Outdoor Adventures: Öğrenciler deneyimli ve nitelikli eğitmenlerle 80 dönümlük çarpıcı ormanlık arazide 4 heyecan verici etkinlik yapacaklardır.

Okçuluk - tutma, yükleme, kontrol etme ve 10 metrelik bir mesafedeki hedefi vurma.
Ormanda yaşam (Bushcraft) – Ateş yakma, ateşte yemek pişirme ve daha pek çok vahşi hayatta sağ kalabilme teknikleri öğretilir.
Kano - gölde hareket ve hızı kontrol etmek için farklı yöntemleri öğrenmek.
Tırmanma -  tırmanışlarda ekipman kullanımı, güvenlik kuralları ve tırmanma teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak.

Dersler haftada 4 gün, ikişer saat olarak gerçekleştirilecektir. 

Multi Activities: Aktivite ekibi farklı bir hafta sağlamak için her gün farklı spor ve aktivite kombinasyonlarını organize etmektedir. Öğrenciler, tenis, futbol, yüzme, hokey, drama ve hazine avı ile takım oyunları gibi etkinliklere katılarak 4 gün boyunca günde 2 saat geçirecekler.

Arts & Design: Öğrenciler çeşitli sanat teknikleri (çizim, illüstrasyon, eskiz, boyama, heykel, seramik gibi) konusunda eğitim alacaklar ve sonuçları her hafta sonunda Academy Art Sergisinde okulun geri kalanına sergilenecektir. Kurs okuldaki sanat stüdyosunda gerçekleşecektir. Kullanılacak olan materyaller okul tarafından verilecektir. Saha gezileri, sanat müzesi ya da sergi ziyaretleri yapılacaktır.  Tüm eğitmenler uzman sanat öğretmenleridir. Sanat dersleri haftada 4 gün, ikişer saat olarak gerçekleştirilecektir. 

Tennis: İlk derste öğrencilerin seviyeleri belirlenir.  Profesyonel koçların hepsi Lawn Tennis Association akreditasyonludur. Daha gelişmiş öğrenciler için seviye 2, 3, 4 ve 5 antrenörler verilir. Antrenörler, öğrencilerin servis, vole, shot gibi çeşitli teknikleri öğrenmesini ve uygulaymasını sağlayacaktır. Tenis dersleri haftada 4 gün, ikişer saat olarak gerçekleştirilecektir. 

Elite Football: Tüm öğrencilerin yeteneklerine göre çeşitli programlar vardır. Öğrenciler, uzman koçlar eşliğinde maç ve turnuvalar yaparak çeşitli futbol becerilerini uygulayacak ve öğreneceklerdir. Profesyonel koçların hepsi FA Level 2 sertifikasına sahip ve her seviyedeki öğrenciyi eğitme konusunda deneyimlidir. Program ısınma hareketleri, şut çekme, savunma, top sürme becerileri, pas atma becerileri, serbest vuruş ve köşe çalışması gibi konuları içerir. Futbol dersleri haftada 4 gün, ikişer saat olarak gerçekleştirilecektir. 

Horse Riding: Her öğrenci, binicilik merkezindeki ilk gününde yetenek sınavına alınacaktır. Profesyonel eğitmenler öğrencilerin yeteneklerine göre uyarlanmış bir program hazırlayacak ve haftaya göre bir at veya midilli seçecektir. Programda atlama, at terbiyesi, at binme gibi dersler verilir. Ahır yönetimi de programın bir parçası olacaktır. Binicilik dersleri haftada 4 gün, ikişer saat olarak gerçekleştirilecektir. 

Intensive English: Programda normal derslere ek haftada 8 saat daha İngilizce dersi verilir. Öğrencilerin İngilizce'yi mümkün olduğunca kullanabilmeleri, ilgi çekici ve dinamik bir sınıf sağlamak için sınıflarda teknoloji ve interaktif beyaz tahtaların kullanımını en üst düzeye çıkartılır. Dil becerileri ve proje çalışması üzerinde odaklanılır.

Summer Academic Study: Bu program haftada 23 saat matematik, fen, sanat ve beşeri bilimler gibi çeşitli konularda ders vermektedir. İngiltere’de okumak veya daha fazla çalışmak isteyen öğrenciler için idealdir. Bu programa kayıt yaptıran öğrencilerin, orta seviyede İngilizce bildiklerini doğrulamak için internet üzerinden düzey testi yapmaları istenecektir. (İngilizce dersi verilmez.)

 

Yaş Aralığı: 11-17

Program Tarihleri ve Süresi:  09 TEMMUZ – 13 AĞUSTOS 2017

Program Hakkında: Haftada 15 saat genel İngilizce eğitimi verilir.

Program Ücreti:

2 Hafta : 2.230 GBP

3 Hafta: 3.345 GBP

4 Hafta: 4.460 GBP