Okul Hakkında:

Sir Christopher programı, Ridley Hall College ve Newnham College'da bulunmaktadır. Ridley Hall College, Cambridge Üniversitesi'ne bağlıdır. Newnham College ise,  University of Cambridge’in 31 kolejinden biridir. Ridley Hall, 1967'den beri Stüdyo Cambrige dil okulunun yaz kursu merkezi olmuştur.

Konaklamalar Ridley Hall College ve Newnham College'da yapılacak. Yoğun zamanlarda, sınıflar sabah ya da öğleden sonra her iki kolejde de olabilir.

Cambridge Üniversitesi yaşamı deneyimleyerek güzel bir yaz programına katılmak isteyen 16-19 yaşındaki öğrenciler için ideal bir merkezdir. Personelin öğrencilere oranı 1:10 ve maksimum sınıf mevcudu 16'dır.

Cambridge Üniversitesi’nin tarihi, gelenekleri, üniversite hayatı bu kampın ana temasıdır. Ders konuları, meşhur Cambridge mezunlarına, bilimsel keşiflere, spor geleneklerine odaklanır. Sosyal faaliyet programlarında ise Cambridge öğrencilerinden sunumlar, üniversite turları yapılacaktır.

Haftada 20 ders Standart Program veya 28 ders Yogun Program seçeneği bulunur.

 

Konaklama Hakkında:

Programdaki öğrenciler Ridley Hall College veya Newnham College'daki yurtlarda kalırlar. Yurtlar konforlu,emniyetli binalarda ve merkezidir. Yurtlarda 24 saat gözetim sağlanır.  Çamaşır yıkama olanakları mevcuttur. Öğrenciler kendi elbiselerini yıkamakla yükümlüdürler. Yatak çarşafları haftada bir kez yıkanır. Personel konutlarda yaşar ve 24 saat gözetim sağlarlar. Ayrıca her akşam sizin için etkinlikler düzenleyeceklerdir.

Kahvaltılar yurtta yenir. Ders günlerinde öğle yemekleri Ridley Hall College, akşam ye yemekhanesinde verilir. Akşam yemekleri ise yurtlarda yenilecektir.  Her yemek için sıcak ve soğuk yiyecek çeşitliliği ve vejetaryen seçenek vardır. Özel diyet gereksinimleriniz varsa lütfen bize bildirin. Hafta sonları paketlenmiş öğle yemekleri sağlanmaktadır.

Öğrenciler akşamları dışarı çıkabilir, ancak en geç gece yarısına kadar yurda dönmeleri gerekir. Pazar günleri öğrencilerin boş zamanları olacaktır. Cambridge'de her zaman yapılması gereken şeyler vardır ve Stüdyo personeli, sorunları olduğunda yardım etmek ve denetlemek için orada bulunmaktadır.

Kampüs Olanakları Hakkında:

Cambridge şehir merkezine 5 dakika uzaklıkta, güzel bahçeleri olan geleneksel bir üniversite kolejinde eğitim alırsınız.

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

Haftada 1 tam gün gezi düzenlenir. (Cumartesi)

Londra, Warwick Kalesi, Windsor Kalesi, Brighton

Londra'ya yapılacak geziler arasında yürüyüş turları, ünlü müze ve sanat galerilerine ziyaretler, Covent Garden ve Oxford Caddesi bulunur.

Yaş Aralığı: 16 – 19

Program Tarihleri ve Süresi: 2 TEMMUZ  - 27 AĞUSTOS 2017

Program Hakkında: Haftada 28 ders İngilizce eğitimi verilir. (IELTS sınavına girmek isteyen öğrenciler için sınav başvuruları yapılır. Sınav ek ücreti yaklaşık 170 £’dur.)