Okul Hakkında:

Studio Cambridge'in Sir Edward programı 2008'den beri her yaz King's Ely'de gerçekleştirilmektedir. King's Ely, İngiliz ve Uluslararası öğrenciler için dünyaca ünlü özel yatılı bir okuldur. Bağımsızlık için henüz hazır olmayan 9-13 yaş için ideal bir merkezdir. Her 7 öğrenci başına bir personel bulunmakta ve sınıf mevcudu maksimum 16 olmaktadır.

Okul şehir merkezindedir. Yüksek düzeyde emniyet ve güvenlik bulunur. Okulda 15 sınıf bulunmaktadır.

Konaklama Hakkında:

Yurt odaları şehir içindeki 6 farklı binada, merkez tesislerine sadece 2-10 dakika yürüme mesafesindedir. Kız ve erkekler ayrı binalarda konaklarlar

Tüm odalar paylaşımlıdır. Çoğu çift kişilik olup, bazıları 6 kişilik ve birkaçı 10 yatağa sahip büyük yurt odalarıdır. Tüm banyolar ve duşlar paylaşımlıdır. Personel tarafından ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti verilir. Yatak çarşafları haftada bir değiştirilmektedir.

Personel konutlarda kalmaktadır, yetişkin-öğrenci oranı yaklaşık 1: 7'dir ve herhangi bir sorunuz olduğunda veya yardıma ihtiyacınız olması durumunda asla uzak kalmazlar. Ayrıca her akşam sizin için etkinlikler düzenleyeceklerdir.

Tüm yemekler orta çağ mimarisine sahip yemek salonunda servis edilir. Özel diyet gereksinimleriniz varsa bildirebilirsiniz. Gezi günlerinde paketli öğle yemeği verilir. Yatma zamanlarında atıştırmalık (içecekler, kurabiye ve kek) verilmektedir.

Kampüs Olanakları Hakkında:

Spor salonu, ısıtmalı açık yüzme havuzu, tenis kortları, sanat ve el sanatları odası bulunmaktadır. Ücretsiz internet erişimi bulunan bilgisayarlar mevcuttur.

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

Yaş Aralığı: 9 – 13  

Program Tarihleri ve Süresi:  09 TEMMUZ- 06 AĞUSTOS 2017

Program Hakkında: Haftada 20 ders genel  İngilizce eğitimi verilir.

 Program Ücreti:

2 hafta: 1895 GBP
3 hafta: 2640 GBP
4 hafta: 3385 GBP