Okul Hakkında:

Sir Henry programı 1997'den bu yana Hockerill College'da gerçekleştirilmektedir. Her zaman çok popüler bir program olmuştur, erken rezervasyon önerilmektedir.

Bishop Stortford kasabasındaki Hockerill Koleji, güvenli bir ortama sahiptir. Personelin öğrencilere oranı 1: 7 ve maksimum sınıf mevcudu 16'dır.

2017'de kampın ana teması Harry Potter’dır. Kitaplar ve filmlerle ilgili etkinlikler yapılacaktır. Ders konuları da filmin başrol oyuncularının hayatları, rol yapma oyunu, hikayedeki efsaneler ve mitler gibi şeyleri içerir.

Konaklama Hakkında:

Üniversite kampüsü, öğrencilerin rahatça konaklayabilmelerini sağlar. Odalar iki ila altı kişilik olup, banyo ve duşlar paylaşımlıdır. Erkek ve kız öğrenciler ayrı binalarda kalırlar.

Personel konutlarda yaşar ve 24 saat gözetim sağlarlar. Ayrıca her akşam sizin için etkinlikler düzenleyeceklerdir. Personel tarafından ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti verilir. Yatak çarşafları haftada bir değiştirilmektedir.

Yemekler yemek salonunda servis edilir. Özel diyet gereksinimleriniz varsa bildirebilirsiniz. Gezi günlerinde paketli öğle yemeği verilir. Yatma zamanlarında atıştırmalık (içecekler, kurabiye ve kek) verilmektedir.

Kampüs Olanakları Hakkında:  

Viktorya dönemi mimarisine sahip okulda 15 sınıf bulunur.  

Sanat odası, kampüs içi kapalı basketbol sahası, açık hava sahaları, ücretsiz internet hizmeti veren bilgisayarlar, yüzme havuzu bulunmaktadır. Yüzme havuzu 20 dakikalık yürüme mesafesindedir (öğrenciler sadece okul personelinin eşliğinde ziyaret edebilirler).

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

Haftada 2 tam gün gezi düzenlenir. (Çarşamba ve Pazar)

Londra, Oxford, Chessington World of Adventures, Warwick Kalesi, Harry Potter Stüdyo Turu, Leeds Kalesi, Cambridge King's College

Yaş Aralığı: 10 – 16

Program Tarihleri ve Süresi:  09 TEMMUZ- 06 AĞUSTOS 2017

Program Hakkında: Haftada 20 ders genel İngilizce eğitimi verilir.

 Program Ücreti:

2 hafta: 1720 GBP
3 hafta: 2335 GBP
4 hafta: 2950 GBP