Okul Hakkında:

Sir Michael, Global Leaders programı, 1969'dan beri bir Stüdyo Cambridge dil okulunun ana binasında verilmekte olan popüler bir programdır.  

Program bir kerede 70 öğrenci eğitim kapasitesine sahiptir. Sabahları genel İngilizce dersleri ve öğleden sonraları ise Global Leaders dersleri düzenlenir. Global Leaders dersinin amacı, uluslararası ortamda kişisel ve organizasyonel beceriler geliştirmek ve farklı ülkeler ve kültürlerden gelen gençler arasında anlayış ve empati geliştirmektir. Global Leaders programı 3 hafta ve en az pre-intermediate seviyedeki öğrenciler için önerilir.

Global Leaders dersleri;

 • Leadership
 • Teamwork
 • Cultural awareness
 • International understanding and respect
 • Interview skills
 • Building confidence
 • Mini-UN debates
 • Making decisions
 • Creative solutions
 • Preparing and giving presentations
 • Negotiating and persuading

Personelin öğrencilere oranı 1:10 ve maksimum sınıf mevcudu 16'dır.

Konaklama Hakkında:

Okulun çevresinde pek çok yurt bulunur. Bunların hepsi, okula 5 ila 15 dakika yürüme mesafesinde ve Cambridge'in merkezine 5 ila 20 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Odaların çoğu, özel banyolu tek kişilik bazıları ise çift kişilik ortak banyoludur. Yurtlarda 24 saat gözetim sağlanır.  Çamaşır yıkama olanakları mevcuttur. Öğrenciler kendi elbiselerini yıkamakla yükümlüdürler. Yatak çarşafları haftada bir kez yıkanır.

Kahvaltılar yurtta yenir. Ders günlerinde öğle yemekleri okulun yemekhanesinde verilir. Akşam yemekleri ise yurttaya da büyük kafeteryalarda verilir. Kafeteryalar yurtlara 5- 15 dakika yürüme mesafesinde olacak şekilde ayarlanır.

Öğrenciler en geç saat 23:00’de yurda dönmelidirler. Pazar günleri öğrencilerin boş zamanları olacaktır. Cambridge'de her zaman yapılması gereken şeyler vardır ve Stüdyo personeli, sorunları olduğunda yardım etmek ve denetlemek için orada bulunmaktadır.

Kampüs Olanakları Hakkında:

Vikroya dönemi binalarında, şehir merkezindedir. Okulda; yemekler ve sosyal toplantılar için Studio Kafe, internet erişimi ve Wi-Fi bulunan bilgisayarlar, güzel bir bahçe, sanat odası bulunur. Spor salonu, kapalı yüzme havuzu, açık hava spor sahaları 10 dakika yürüme mesafesindedir.

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

Haftada 1 tam gün gezi düzenlenir. (Cumartesi)

Londra, Warwick Kalesi, Windsor Kalesi, Leeds Kalesi

Londra'ya yapılacak geziler arasında yürüyüş turları, ünlü müze ve sanat galerilerine ziyaretler, Covent Garden ve Oxford Caddesi bulunur.

Yaş Aralığı: 14 – 17

Program Tarihleri ve Süresi: 2 TEMMUZ  - 13 AĞUSTOS 2017

Program Hakkında: Haftada 28 ders İngilizce eğitimi verilir. (Sabahları 3 saat Genel İngilizce + öğleden sonra 6 saat Global Leaders dersleri)
 Program Ücreti:

2 hafta: 1575 GBP
3 hafta: 2190 GBP
4 hafta: 2805 GBP