Okul Hakkında:

Sir William programı, 2008 yılından beri Richmond-upon-Thames Londra'daki American International University’de sunulmaktadır. Tüm tesisler ve konaklama yerleri kampüs içerisindedir. Londra’da, prestijli bir uluslararası üniversite verilen program 14-17 yaşlarındaki öğrenciler için mükemmel bir ortam sağlar.

Program, öğrencilere haftada 20 veya 28 ders alma seçeneği sunar. Yoğun Programı seçerseniz ekstra saat İngilizce dersleri öğleden sonraki etkinliklerin yerini alacaktır. Standart ve Yoğun Program arasında fiyat farkı yoktur. Personelin öğrencilere oranı 1:10 ve maksimum sınıf mevcudu 16'dır.

Londra’nın gelenekleri ve tarihi, bu kampın ana temasıdır. Londra'ya ilişkin etkinlikler yapılacak ve İngilizce derslerinin bir parçasında bunlar işlenecektir.  Derslerde Lonra’da  moda, kültür, İngiliz Premier ligi, Sherlock Holmes'tan James Bond'a kahramanlar gibi konular da işlenir.

Sosyal faaliyet arasında; Londra’nın gizemleri,  Thames Nehri'nde kürek çekme, Kraliyet binalarına gezi, müzelerde hazine avı.

Konaklama Hakkında:

Kampüs içi yurtta bulunan odalar tek veya iki kişilik olup, banyo ve duşlar paylaşımlıdır.

Personel konutlarda yaşar ve 24 saat gözetim sağlarlar. Ayrıca her akşam sizin için etkinlikler düzenleyeceklerdir. Çamaşır yıkama olanakları mevcuttur. Öğrenciler kendi elbiselerini yıkamakla yükümlüdürler. Haftada bir yıkama ücretsiz yapılabilir. Odalarda yatak çarşafları bulunur ve her hafta bir kez yıkanır.

Öğleden sonraları öğrencilerin boş vakitleri olur ve saat 19:45'e kadar geri dönmeleri gerekir. Öğrenciler akşamları Studio personeli olmadan kampus dışına çıkamazlar.  

Yemekler yemek salonunda servis edilir. Özel diyet gereksinimleriniz varsa bildirebilirsiniz. Gezi günlerinde paketli öğle yemeği verilir. Yatma zamanlarında atıştırmalık (içecekler, kurabiye ve kek) verilmektedir.

Kampüs Olanakları Hakkında:

Güzel bahçelere sahip kampüs Richmond şehir merkezine 10-15 dakikalık yürüme mesafesindedir. 15 sınıf bulunur. Spor tesisleri, sanat atölyeleri ve toplantı salonları bulunur.

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

Haftada  2 tam gün gezi düzenlenir. (Çarşamba ve Pazar)

Yoğunlukla Londra olmak üzere, Oxford, Cambridge, Warwick Kalesi, Windsor Kalesi ve Thorpe Park.

Londra'ya yapılacak geziler arasında yürüyüş turları, ünlü müze ve sanat galerilerine ziyaretler, Covent Garden ve Oxford Caddesi bulunur. Öğrenciler her ziyarette Londra'daki farklı yerleri ziyaret edeceklerdir.

Yaş Aralığı: 14 – 17

Program Tarihleri ve Süresi:  11 HAZİRAN - 13 AĞUSTOS 2017

Program Hakkında: Haftada 20 veya 28 ders genel İngilizce eğitimi verilir.
(IELTS sınavına girmek isteyen öğrenciler için sınav başvuruları yapılır. Sınav ek ücreti yaklaşık 150 £’dur.)

 Program Ücreti:

2 hafta: 1720 GBP

3 hafta: 2335 GBP

4 hafta: 2950 GBP