Okul Hakkında:

1284 yılında kurulan Cambridge Üniversitesi, dünyanın en eski ve prestijli üniversitelerinden biridir. Ünlü mezunlar arasında Charles Darwin, Prens Charles ve Sacha Baron-Cohen bulunur. Londra'nın hemen kuzeyinde ideal bir konuma sahip olan Cambridge, pre-university programı için mükemmel bir ortamdır.

Summer Discovery Cambridge programı, liseden üniversiteye geçişiniz için hazırlanmanıza yardımcı olur. Pre-college programı, lise öğrencilerine üniversite hayatına giriş yapmak için akademik eğitimin yanına atletizm ve etkinlikleri de ekleyerek güzel bir kamp sunar.

25'ten fazla üniversite kredisi arasından seçim yapın. Küresel İşletme ve Ekonomi, Psikoloji, Dijital Fotoğrafçılık, Shakespeare, Genetik ve daha fazlası.

Etkinlikler ile Cambridge'i ve çevresini keşfedebilirsiniz. Windsor Kalesi, Oxford Üniversitesi, Alton Towers Tema Park’ı gibi pek çok gezi bulunur.  Spor etkinlikleri, turnuvaları ve Sports Plus derslerini kullanarak Cambridge'deki atletik olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Konaklama Hakkında:

Konaklamalar okulun yurdu olan Pearl House Residence Hall ’da yapılır. Özel banyolu çift kişilik odalarda kalınır. Yurtta ortak salonlar, oyun odaları, çamaşır yıkama tesisleri ve Summer Discovery ofisi bulunur.

Yemekler kısa bir yürüyüş mesafesinde olan Dome yemekhanesinde verilir. Hafta içi 2 öğün, hafta sonları ise 1 öğündür.  Öğle yemeği için Cambridge'deki restoranlar, kafeler ve sandviç mağazalarını keşfedebilir veya nehir kenarında piknik yapabilirsiniz. Öğle yemeği ücrete dahil değildir.

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

Öğlen derlerden sonra; Cam Nehri üzerinde kano gezisi, Market Square’de günlük açık pazarı gezin, Kings College Chapel ve Trinity Great Court’u gezin. Jesus Green ve Parkers Piece’de, Cambridge'in yeşil parklarında huzurun ya da en sevdiğiniz sporun tadını çıkarın. Cambridge Shakespeare Festivali’ini yaşayın…

İsteğe bağlı “Paris Weekend” gezi düzenlenmektedir. Paris’de 3 gün 2 gece geçirin. Eyfel Kulesi'ne tırmanın, Champs-Élysées'de alışveriş yapın, Seine nehri tekne turunda muhteşem manzaralar görün.

“London Week” gezi seçeneği ile Londra'da bir hafta geçirebilirsiniz. Cambridge'deki programınız bittikten sonra arkadaşlarınızla Londra'ya seyahat edin. Piccadilly Circus, Harrods'da alışveriş yapın,Tower of London, Buckingham Palace, Big BenParliamentWestminster Abbey, Covent Garden, National Gallery, Portrait Gallery, British Museum, London Eye, Thames River ve daha pek çok yeri gezin. Konaklama 3 yıldızlı Travelodge Covent Garden'da yapılacaktır. Londra'nın merkezinde bulunan yurt West End Tiyatro bölgesi, Leicester Square, Buckingham Sarayı ve British Museum'a birkaç adım uzaklıktadır. Üç kişilik odalarda özel banyo, televizyon, wifi (ücret uygulanır) ve günlük oda temizliği bulunur. Günde 2 ögün yemek ücrete dahildir.

Yaş Aralığı: 9 & 10& 11 ve 12.sınıf öğrencileri

Program Tarihleri: 8 Temmuz – 4 Agustos

Fiyat Bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.