Okul Hakkında:

UCLA, akademik olarak ve atletizmdeki başarısı ile dünya çapında tanınmaktadır. Sürekli olarak Amerika'nın en iyi 25 üniversitesi arasında yer alır. Ünlü mezunlar arasında Matt Damon, Kareem Abdul-Jabbar ve Jim Morrison bulunur. UCLA, Los Angeles’ın banliyölerinde ideal bir konuma sahiptir.  Pre-college programı için mükemmel bir ortamdır.

UCLA, Westwood Village’den birkaç dakika uzaklıktadır. Target, Trader Joes ve Urban Outfitters gibi mağazalar sadece kısa bir yürüme mesafesindedir. 50'den fazla restoran ve kafe ile birden fazla sinema salonu bulunur.

Summer Discovery UCLA'da, liseden üniversiteye geçişiniz için hazırlanmanıza yardımcı oluyoruz. Pre-college programı, lise öğrencilerine üniversite hayatına giriş yapmak için akademik eğitimin yanına atletizm ve etkinlikleri de ekleyerek güzel bir kamp sunar.

100'den fazla farklı üniversite kredi seçeneği bulunur. Psychology, screenwriting, sports business, acting. SAT Prep gibi. Çoğu öğrenci 2 farklı ders alır. Dersler UCLA profesörleri ve misafir öğretim üyeleri tarafından öğretilir. Dersler 1-2.5 saat sürer ve haftada 2-5 kez toplanırlar. Dersleri UCLA birinci sınıf öğrencileri ile alıyor olacaksınız. Çoğu dersin ara sınavları ve / veya finalleri vardır ve geleneksel A, B, C, D ve F sistemlerine göre derecelendirilirler. Resmi transkriptler talep üzerine UCLA'den edinilebilir. Alınan krediler Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok üniversiteye devredilebilir.

Konaklama Hakkında:

Konaklamalar Hedrick Summit Suites’de yapılır. 4, 5, 6 veya 10 kişilik süitte,  tek, çift veya üç kişilik odalarda kalınır. Her süit bir banyoyu paylaşır. Her klimalı odada bir yatak, çalışma masası, dolap ve wifi bulunmaktadır.

Yurtta oyun odaları, çamaşır yıkama tesisleri ve Summer Discovery ofisi bulunur.

Yemekler modern Rieber yemekhanesinde verilir. Hafta içi 3 öğün, hafta sonları ise 2 öğün’dür.  

Kampüs Olanakları Hakkında:

UCLA, olağanüstü spor tesislerine sahiptir ve hepsine erişebilirsiniz. Kobe Bryant ve Shaquille O'Neal’in de oynadığı basketbol kortlarını kullanın, Olimpiyat koşucusu Jackie Joyner Kersee’in koştuğu pistlerde koşun…

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

Yazınızı LA'nin sunduğu her şeyi keşfetmeye harcayın. Haftasonları; Santa Monica, Manhattan veya Huntington plajında güneşlenin. Disneyland'da veya Six Flags Magic Mountain'da rollercoaster'lara binin. Universal Studios’u gezin. Hafta içi derslerden sonra; Hollywood Walk of Fame'de dolaşın ve yıldızları görün. J. Paul Getty Müzesi, Armand Hammer Müzesi veya Griffith Gözlemevi gibi önemli merkezleri ziyaret edin. Akşamları; Westwood Village'daki bir film galasında film yıldızlarıyla resminizi çekin. Canlı bir konserde sevdiğiniz müziği dinleyin (biletler ek ücretlidir). Chris Rock veya Adam Sandler gibi komedyenlerin de gittiği Improv komedi kulübünde eğlenin.  Kampüste dans, karaoke, basketbol gibi dilediğiniz etkinliğe katılın.

Yaş Aralığı: 10& 11 ve 12.sınıf öğrencileri

6 haftalık  Pre-College Programı  25 Haziran – 5 Ağustos 2017

 5 haftalık  Pre-College Programı  25 Haziran – 29 Temmuz 3 haftalık  Pre-College Programı  25 Haziran – 14 Temmuz

3 haftalık  Pre-College Programı  17 Temmuz – 5 Ağustos

2 haftalık  Pre-College Programı  17 Temmuz – 27 Temmuz

Fiyat Bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.