Okul Hakkında:

1827’de kurulan University of Toronto sadece Kanada’nın değil, dünyanın da önemli üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bünyesinde tam 17 okul, 13 araştırma hastanesi ve çok çeşitli dallarda yüksek lisans ve doktora programları bulundurmaktadır.

University of Toronto yaz kampı Kanada’nın en önemli şehirlerinden birinde Toronto’da gerçekleşecektir. Toronto 5 milyon civarında nüfüsu ile Kanada’nın en büyük ve kozmopolit şehridir.

Yaz dönemlerinde üniversite tarafından uluslararası öğrencilere yönelik İngilizce eğitim programları ve yaz kampları sunulmaktadır. İsteyen öğrenciler haftada 15 saatlik standart programa katılabileceği gibi, TOEFL veya IELTS hazırlık programı da seçebilmektedir. TOEFL/IELTS programını seçmek isteyen öğrencilerin İngilizce seviyelerinin en az “High Intermediate” olması gerekmektedir.

Konaklama Hakkında:

Öğrenciler, Toronto Üniversitesi şehir kampüsünde, güvenli bir ortam sağlayan New College Yurdu’nda kalırlar. Yurt tarzındaki yaşam tesisleri, her öğrenciye yüksek hızda internet erişimi olan konforlu ve klimalı bir oda sunmaktadır. Öğrenci yurdunda yaşayan öğrenciler, farklı kültürleri öğrenmek, dünyadaki sınıf arkadaşlarıyla yaşamak ve İngilizce iletişim kurmak için benzersiz bir fırsata sahiptir.

Öğrenciler, mevcudiyet durumuna göre tek veya iki kişilik odalarda kalırlar.

Modern Audrey Taylor Yemek Salonu, öğrencilere rahat bir yemek alanı sunar. Ana yemeklerin yanında çeşitli taze meyve ve sebzeler, salata barları, içecekler, günlük çorba seçimleri ve tatlı, dondurma da verilmektedir.

Örnek Gezi ve Aktiviteler Hakkında:

Öğrenciler Kanada'nın farklı kültürüne ve hayat tarzına giriş niteliğinde etkinliklere katılırlar. Kültürel etkinliklere Kanadalı üniversite öğrencileri liderlik eder.

Akşamüstü ve haftasonu gezi programlarının arasında Rogers Centre, the Art Gallery of Ontario, the Royal Ontario Museum, CN Tower, Discoi Bowling, Ontario Gölünde gezi, Niagara Şelalesi, Toronto’s Centre Island, Canada’s Wonderland eğlence parkı gibi geziler yer almaktadır.

Öğrenciler ayrıca disko, bowling, yetenek gecesi, dans partisi, barbekü gibi etkileşimli etkinliklerin tadını çıkarırlar.

Yaş Aralığı: 12-18

Program Tarihleri ve Süresi:  01 TEMMUZ – 26 AĞUSTOS 2017

Program Hakkında: Program dahilinde haftada 15 saat Genel İngilizce, IELTS ve TOEFL Hazırlık Advance Akademik Course seçenekleri bulunmaktadır. Yoğun ders almak isteyen öğrenciler ek ücret ödeyerek öğleden sonraları da Genel İngilizce /Akademik İngilizce dersleri alabilirler. .

Program Ücreti :

Genel İngilizce Programı: 3 Hafta 4.225 CAD , 4 Hafta 5.575 CAD  

IELTS ve TOEFL Hazırlık Programları: 4 Hafta 5.575 CAD

Advanced Akademik Program: 5.625 CAD

Yoğun İngilizce seçmeli dersleri: 4 hafta için +470 CAD

Fiyata Dahil Olmayanlar:

Uçak bileti

Vize başvuru ücreti

18 yaşından küçüklerin Kanada hükümeti tarafından zorunlu tutulan Notarized Custodian Belgesi için 75 CAD

Cep Harçlığı